Kombinert fugl- og hvalsafari

©Marten Bril.
Marten Bril
  • Varighet
    3.5t
  • Alder
    8+
  • Sesong
    Sommer
  • Priser fra
    2080 NOK

En kombinasjon av fugl- og hvalsafari

Hval- og fuglesafari For deg som fascineres av både fugleliv og hvaler, byr denne kombinasjonsturen på en opplevelse der to av Andøyas store naturskatter møtes.

Vi går først ut til holmene utenfor Andenes før turen fortsetter videre ut på havet for å se etter hval. Fuglelivet i området er variert gjennom hele året, med mange ulike sjøfugler som følger kysten, holmene og havområdene utenfor Andøya. Fra mai til august samles store mengder lundefugl utenfor Bleiksøya. Her er det også vanlig å se havørn, som ofte følger lundefuglene tett og kan dukke opp i stort antall på jakt etter mat. Havørna kan vi dessuten oppleve utenfor Andenes og rundt holmene gjennom hele året.

Inkludert i billetten kan du besøke vår hvalutstilling. Her kan du blant annet oppleve tre store hvalskjeletter. Vi har også faste foredrag i Hvalsenteret om den pågående forskningen kl 18 hver dag. Unntaket er når forskerne har oppdrag på havet. Spør oss på forhånd hvis du er interessert i våre forelesninger.

Opplev vill natur med oss i Nord-Norge!

Villmarken er ikke en fornøyelsespark som er her for å tjene våre behov. Det betyr at vi ikke kontrollerer alt, som været eller dyrenes atferd.

VARIGHET:

Denne turens varighet er ca. 2,5-3,5 timer

Les om vår sikkerhet og retningslinjer og om tilrettelegging for tilgjengelighet

Inkludert: Termodress (vannavvisende), redningsvest (påbudt)

Dos og Don'ts for å få mest mulig ut av opplevelsen og holde deg varm:

Dos:

  • Varme klær, flere lag (best: ull)
  • Varme sokker, vanntette sko
  • Varme, vanntette hansker/votter
  • Ekstra tips: Liten vanntett pose til kamera, mobil

Don'ts:

  • Joggesko / sandaler
  • Ingen hansker / tynne hansker
  • Ubeskyttet kamera/utstyr